wtorek, 10 listopada 2009

Patronaty: Fashion In Charge


Wiele kobiet z zapałem śledzi najnowsze modowe trendy, jednak one bardzo szybko przemijają. Kupiona sukienka, która tydzień temu była na topie, za dwa tygodnie będzie musiała skryć się w czeluściach szafy. Czy nasz portfel zawsze musi cierpieć z tego powodu? Czy można ubierać się modnie w ubrania dostępne w sieciowych sklepach?
O tym, że można świadczy rosnąca w sieci liczba szafiarek i szafarzy, na których prace coraz uważniej spoglądają projektanci tzw. sieciówek. Szafiarki, czyli osoby bawiące się modą i prezentujące efekty swej pracy na blogach od kilku lat stanowią wzór dla ludzi ceniących niebanalne stroje. Co najważniejsze, osoby te podpowiadają jak ubrać się ciekawie i dzięki temu pozytywnie wyróżniać się z tłum. Duże zainteresowanie tego typu blogami świadczy o tym, że młodym ludziom (i nie tylko!) brakuje możliwości zetknięcia się z modą praktyczną i dla nich dostępną. I właśnie sposób na umożliwienie szerszej publiczności okazji do podpatrzenia przystępnej mody znaleźli twórcy projektu Fashion In Charge.
Fashion In Charge to projekt, którego celem jest organizacja w Poznaniu cyklicznych, comiesięcznych pokazów mody otwartych dla szerokiej publiczności. Każdy pokaz będzie odbywał się pod innym hasłem, spójnym z prezentowanymi strojami lub markami użyczającymi ubrania na potrzeby pokazu. Będą to wydarzenia prezentujące zarówno modę damską, jak i męską. Całość realizowana będzie w klimatycznych miejscach przy odpowiedniej oprawie muzycznej i dopasowanej scenerii. „Pomysł wziął się z naszego obopólnego zainteresowania marketingiem skierowanym do kobiet. Połączyłyśmy to ze spostrzeżeniem, że nasze ulice nadal są monotonne i smutne, wszyscy wyglądają tak samo, a ci ubrani trochę inaczej i z pomysłem wzbudzają niezdrową sensację” – mówi Monika Jerzakowska, Event Manager i współtwórca projektu. „Chcemy pokazywać nieszablonowe podejście do tematu mody, promować trendy, inspirować i kreować styl, dzielić się pomysłami na ciekawe i oryginalne stylizacje. Chcemy dodać trochę kolorów i fantazji naszemu codziennemu strojowi.” – dodaje Marta Nowacka, drugi współtwórca i PR Manager Projektu.
Początkowo projekt realizowany będzie w Poznaniu, ale twórcy Fashion In Charge zapraszają do współpracy również zainteresowane tematem osoby z innych miast. Do współpracy zaproszono poznańskich stylistów: cztery blogerki i dwóch blogerów, których pracę można będzie podziwiać podczas zbliżającego się pokazu.

Pierwszy otwarty pokaz w ramach projektu Fashion In Charge odbędzie się 14 listopada 2009 roku w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu (ul. Kutrzeby 10). Całość rozpocznie się o godzinie 18.45.

Szczegóły dostępne na www.fashionincharge.com lub na www.modarzadzi.pl

Partnerami projektu są:
New Yorker, Top Secret, Troll, Figl, Esotiq, Henderson, Gosh, Pracownia Stylu Pikanteria, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa Akademia Tańca Pirouette oraz Fashion Cafe. Patronat medialny nad projektem objęło Radio PIN, Dilemmas Magazine, Kobieta.onet.pl, blog Street Fashion In Poznań, marketingdokobiet.pl oraz portale: Stylio.pl, Stylistka.pl, iWoman.pl, Polki.pl, Sophisti.pl, Trendz.pl, Szafiarki.pl, mmpoznan.pl.

3 komentarze:

Mycha pisze...

świetna sprawa, szkoda ż nie w 3mieście..

Tanit Studio pisze...

pewnie na jakiś pokaz się wybiorę. Zapraszam do łodzi ;)

Podszewka pisze...

A ja się bardzo cieszę, że w Poznaniu a nie ponownie w Warszawie, Łodzi czy też w Krakowie;-)

Prześlij komentarz